FAQs

Pytania i odpowiedzi
Jaki jest maksymalny rozmiar wydruku?

Nie ma ograniczeń co do wielkości. Maszyna drukuje pasami o maksymalnej wysokości 1,8 m. Długość wydruku jest nieograniczona. Większe obrazy drukujemy metod tzw. stitchingu czyli dzieląc w programie graficznym duży obraz na kilka mniejszych a następnie łącząc mniejsze obrazy w jedną całość. Kalkulacja takich wydruków jest ustalana indywidualnie.

Na jakich podłożach można drukować?

Drukujemy na prawie wszystkich rodzajach ścian: gipsowych, cementowych, drewnianych, PCV, tynkach gładkich i strukturalnych, wewnątrz i na zewnątrz. Ściana powinna być równa, czysta, bez spękań i dziur, a obecna farba nie może złuszczać się. Kolor ściany powinien komponować się z obrazem, preferowane są jasne kolory. W przypadku konieczności przygotowania lub odnowienia ściany możemy wykonać taką usługę.

Jakich farb używacie

Używamy ekologicznych wodnych farb. Nasze farby są nietoksyczne, bezwonne, szybkoschnące, trwałe (min 5 lat na zewnątrz i 10 lat wewnątrz). Kolory pozostają żywe przez wiele lat. Wydruki możemy zabezpieczyć bezbarwnymi lakierami antygraffiti czy lakierami tablicowymi (pozwalającymi na pisanie po nich kredą i wielokrotne usuwanie napisów). W miejscach o wysokim natężeniu ruchu stosujemy lakiery które zabezpieczają wydruki przed dewastacją, brudem, a także pozwalają na wielokrotne zmywanie zabrudzeń. Nasze farby posiadają atesty PZH.

Jak długo trwa druk

Drukujemy obrazy z maksymalną prędkością 12 m2/h. Dla obrazów o wymaganej super rozdzielczości prędkość spada do 2 m2/h. Po nas nie musisz sprzątać, usuwać plam i zacieków. Szybkie odkurzanie wystarczy.

Dlaczego druk na ścianie a nie fototapeta lub ręczne malowidła?

To proste. W przypadku fototapety całą żmudną pracę (klejenie, usuwanie tapety, przygotowanie ścian) musisz wykonać sam. Zamawiając druk u nas, możesz się zrelaksować a my zrobimy resztę wielokrotnie szybciej niż artysta malarz i o wiele dokładniej.

Jaka jest jakość wydruku

Drukujemy z maksymalną jakością 720×1440 pikseli. Pozwala to na uzyskanie oszałamiających, niedostępnych dotąd efektów. Realistyczne odwzorowanie kolorów i szczegółów to nasze atuty.

Jakie zdjęcia mogę wydrukować?

Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia i umiejętności graficzne. Możesz wydrukować dowolne zdjęcie z własnej kolekcji bądź skorzystać z milionów zdjęć dostępnych w serwisach takich jak AdobeStock, Gettyimages,Flickr, iStock itd. Jeśli masz zdolności graficzne możesz przygotować własny projekt, a jeśli nie to my (nasze studio graficzne) służymy pomocą :). Koszt pracy naszego grafika to 75 zł/h.

A co jeśli mi się nadruk znudzi?

Usunięcie nadruku jest banalnie proste. Wystarczy nanieść dwie warstwy zwykłej farby. Nie ma konieczności szlifowania ścian jak to miało miejsce w przypadku ręcznych malowideł, ani żmudnej i czasochłonnej pracy związanej z koniecznością usuwania tapet.

Ile to kosztuje?

Cena wydruku pierwszych dwóch metrów kwadratowych to 400 zł + 23% VAT = 492 zł

(cena zawiera koszt wydruku, dojazd w promieniu 50 km od Olkusza, montaż i demontaż maszyny).

Powierzchnie druku powyżej 2 m2 to 98 zł netto (120,54 zł brutto) za każdy następny rozpoczęty metr.

Cena zabezpieczenia wydruku wodnym lakierem bezbarwnym/antygraffiti to 12 zł/m2 + 23% VAT = 14,76 zł brutto (cena nie zwiera kosztu lakieru).

Cena składu graficznego to 90 zł brutto za godzinę pracy grafika.

Powyższe ceny są orientacyjne. Na cenę końcową wpływ ma format wydruku (kilka mniejszych czy jeden duży format), miejsce wykonania wydruku (wysokość, wewnątrz czy elewacja), sposób uszlachetnienia wydruku itp..